VAIKŲ VASAROS POILSIO STOVYKLA „PAŽĮSTU SAVO KRAŠTĄ IR ŽMONES“

Vasarai jau prasidėjus, birželio 10-17 dienomis, Juodaičių pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 6 dienų vaikų vasaros stovykla mokyklos pradinių klasių mokiniams  „Pažįstu savo kraštą ir žmones”.

Stovyklos tikslas – sudaryti sąlygas mylėti savo kraštą, geriau pažinti jo kultūrą, organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, sukurti nuoširdžią, betarpišką atmosferą.

Stovyklos atidarymo dieną vaikai kūrė plakatą, taisykles, pynė draugystės apyrankes, piešė draugystės pievą ant asfalto.

Antrą dieną vyko ,,Turisto diena“. Tą dieną poilsis ir žaidimai buvo organizuoti prie Dubysos. Mažiesiems stovyklautojams reikėjo įsikurti stovyklavietę, pastatyti palapinę, pasivaržyti sportinėse estafetėse.

Trečiąją dieną stovyklautojai paskyrė kūrybai. Diena vadinosi ,,Kai seneliai buvo maži“. Ši diena prasidėjo susitikimu su buvusia pradinių klasių mokytoja Zita Lapinskiene. Ji pasidalijo savo prisiminimais apie vaikystę, paauglystę, pasakojo, kokius žaidimus žaidė, kokius žaislus turėjo. Vėliau mokinukai išsirinko pasaką, pasigamino jos veikėjus ir suvaidino lėlių teatrą. O tada patys tapo rašytojais, kūrė pasaką ir ją pristatė draugams.

Ketvirtąją dieną keliavo ,,Gimtosios šalies takais ir takeliais“ pažinti  Panemunių regioninį parką į Šilinę. Čia jų laukė edukacinė programa ,,Senieji Nemuno amatai“. Stovyklautojai susipažino su žmonių prie Nemuno gyvenimu, gamino plūdes, vijo virvę, lydė šviną, piešė atvirukus. Po to aplankė Panemunės pilį.

Penktąją dieną tęsė kelionę ,,Gimtosios šalies takais ir takeliais“, dalyvavo edukacinėje programoje ,,Legendos, arbata po Raudonės liepomis“. Čia vaikus pasitiko Elena Elzbergienė  ir labai įdomiai pasakojo legendą apie princesę Balandą ir apie senuosius Raudonės pilies gyventojus. Stovyklautojai turėjo galimybę pasivaikščioti Raudonės liepų takeliais, aplankė Raudonės pilies bokštą. Pasivaišinę šeimininkų labai skania arbata ir pyragu, kelionę tęsė į Klangius į P. Cvirkos muziejų. Vaikai susidomėję klausė Kristinos Ragaliauskienės pasakojimų apie P. Cvirkos vaikystę, jo išdaigas.

Stovyklos uždarymo dieną mokiniai apipavidalino per visas stovyklos dienas surinktą medžiagą. Iš modelino statė matytas panemunės pilis, žaidė žaidimus.

Pasigamino sau ir draugui dovanėles už dalyvavimą stovyklos veiklose. Stovyklautojai puikiai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa, pažino ir išmoko daug naujo. Už aktyvią veiklą vaikai apdovanoti ledais.

 Visi drauge linkime jiems geros ir saugios likusios vasaros!

Comments are closed.